Aktualności

2022-05-24
Nowe rekuperatory HRU-MinistAIR

 
Nowe rekuperatory z serii MinistAIR

Centrale rekuperacyjne HRU-MinistAIR to nowa odsłona uznanego modelu, oparta na zupełnie nowej konstrukcji. Za odzysk odpowiadają wymienniki przeciwprądowe z PET oraz odzyskujące wilgoć wymienniki entapiczne. Wydajność modeli HRU-MinistAIR to 250 lub 325 m3/h. Kompaktowe rekuperatory HRU-MinistAIR to małe i lekkie rekuperatory o szerokości 56cm, dzięki czemu możliwy jesti montaż w szafach i wąskich zabudowach. Samonośna obudowa z EPP spełnia funkcję izolacji termicznej i akustycznej. Dodatkowo o poziom wilgoci w budynku zadba wbudowny czujnik RH

Nowatorskie rozwiązanie pozwala na montaż rekuperatora aż w 3 pozycjach. Istnieje możliwości wykonania wersji lewej lub prawej (odbicie lustrzane przyłączy) co znacznie może ułatwić dopasowanie centrali do każdego projektu. Waga rekuperatora to tylko 25kg!

Automatyka, analogicznie do innych serii, korzysta z komunikacji bezprzewodowej, zarówno dla sterowników jak i czujników IAQ. Sterowanie możliwe jest także poprzez aplikację mobilną.


Najważniejsze cechy rekuperatorów MinistAIR:

 • Montaż w 3 pozycjach - wisząca, stojąca oraz wisząca poziomo

 • Wersja lewa i prawa (odbicie lustrzane przyłączy)
 • Wersja pozioma, zarówno dla lewej i prawej wersji
 • Dwa odpływy skroplin. Zaprojektowany system pochyleń w EPP pozwalający na swobodne spływanie nadmiaru wody do króćca odpływowego

 • Łatwy dostęp do wymiany filtrów bez konieczności otwierania pokrywy
 • Kompaktowe wymiary. Szerokości jednostki to tylko 560mm. Gabaryty te pozwalają na zainstalowanie jednostki w standardowych szafkach 600mm
 • Wysoki odzysk do ok 96% (dla wersji HRU-MinistAIR-250) i do 95,5% (dla wersji HRU-MinistAIR-325)
 • Niski hałas generowany przez jednostkę - 48 dB według normy 13141-7

 • Waga jednostki - 25 kg pozwalająca na zainstalowanie jednostki przez jedną osobę
 • Wbudowany czujnik wilgotności RH 
 • Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa PET lub entalpiczny (odzyskujący wilgoć)

 • Łatwo dostępny port USB (złącze serwisowe)

 

karta techniczna MinistAIRPobierz kartę techniczną rekuperatorów HRU-MinistAIR

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2022-04-28
Inteligentny system wentylacji - Twoja strefa komfortu

 
Czym jest system SmartAIR?

System rekuperacji ze strefowaniem SmartAIR to inteligenta i najefektywniejsza instalacja wentylacyjna na rynku. Dlaczego inteligentna? Ponieważ system wentylacyjny samodzielnie reguluje swoją pracę, na podstawie odczytów z czujników.

“Wie” ilu jest domowników w domu i gdzie akurat przebywają. Na tej podstawie dostarcza odpowiednią ilość powietrza, w odpowiednim czasie i miejscu. Taka sytuacja jest możliwa właśnie dzięki strefowaniu, czyli podziale domu na strefy dzienną i nocną według naturalnego cyklu dnia domowników. 

W skrócie może to wyglądać tak: 

 1. W nocy wentylujemy strefę nocną, np. sypialnie zlokalizowane na 1 piętrze.

 2. W dzień -  strefę dzienną, czyli salon i jadalnię.

Oczywiście, jest to uproszczony schemat tego jak mogą działać algorytmy systemu. Kluczowe dla działania inteligentnego systemu rekuperacji są czujniki rozmieszczone w różnych pomieszczeniach.  

Czujniki stężenia dwutlenku węgla CO2, wilgotności oraz detekcji ruchu monitorują obecność domowników a także poziom jakości powietrza (IAQ).  Następnie wysyłają sygnał o wymaganym zapotrzebowaniu na powietrze w danej strefie. W ten sposób system rekuperacji nawiewa tyle powietrza ile potrzebują mieszkańcy a nie tyle ile ustawił instalator przy uruchomieniu. 


Marzysz o 
inteligentnym domu? Wybierz System rekuperacji SmartAIR

Zależy ci na najefektywniejszym systemie rekuperacji, który zużywa tyle energii ile rzeczywiście potrzebuje?
Cenisz nowe technologie, rozwiązania smart, które idą z trendami energooszczędności?

To system wentylacji mechanicznej ze strefowaniem jest rozwiązaniem dla Ciebie.


Wentylacja zaprojektowana pod domowników NIE kubaturę
 

Sterowanie w systemie wentylacji z podziałem na strefy jest w pełni automatyczne. Nie wymaga ingerencji mieszkańców. Instalację wystarczy raz wyregulować.

Następnie będzie się samodzielnie dostosowywała do rzeczywistego zapotrzebowania domowników.
Rzeczywistego, ponieważ odczyty z czujników w czasie realnym będę przekazywały komunikat do centrali wentylacyjnej.

Na ich podstawie centrala dostarczy odpowiednią ilość świeżego powietrza, w miejscu i czasie. 

Jeżeli tylko jedna ze stref jest wentylowana, trójnik sterujący wysyła informację do centrali wentylacyjnej, aby proporcjonalnie zredukowała wydatek powietrza, tym samym znacznie obniżając koszty zużycia prądu.

Wraz z obniżoną wydajnością centrali, zmniejsza się zużycie prądu, oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania. 


Korzyści systemu SmartAIR:

 • oszczędność energii - centrala zużywa mniej prądu.
 • większy komfort - cichsza praca centrali.
 • wysoka wydajność - dopasowana ilość świeżego powietrza według zapotrzebowania.
 • Mniejsze zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń.
 • ECO - najbardziej energooszczędny sposób sterowania rekuperacją.
 • SMART - system, który podąża za Tobą.
 • Wszystko pod kontrolą - sprawdzaj parametry w aplikacji.


Włącz i zapomnij

Po uruchomieniu i pierwszej konfiguracji system działa w pełni autonomicznie.

Domownicy mogą natomiast włączać, wedle życzenia, tryb manualny (stały wydatek) lub półautomatyczny (tylko jedna strefa w trybie auto). System powróci sam do trybu “auto” po 12h. 

Więcej na temat sposobu działania SmartAIR systemu przeczytaj w artykule>>>

karta techniczna strefowaniePobierz kartę techniczną systemu SmartAIR

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2022-04-21
Skrzynki rozdzielacze do rekuperacji

 

Izolowane skrzynki rozdzielcze w cenie nieizolowanych?

Efektywność systemu rekuperacji nie kończy się na doborze centrali wentylacyjnej. System dystrybucji powietrza, czyli między innymi przewody wentylacyjne, skrzynki rozprężne i rozdzielcze, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. A brak izolacji to jeden z najczęstszych błędów podczas montażu systemu rekuperacji. Dlatego w naszej ofercie instalatorzy znajdą już zaizolowane skrzynki rozprężne i rozdzielcze z EPP które rozwiązuję ten problem. 


Skrzynki rozdzielcze EPP

Rozdzielacze FLX-PLO-EPP-R przeznaczone są do domowych systemów wentylacji mechanicznej. Pełnią funkcję kolektora dla półsztywnych przewodów o średnicach 75mm, które następnie rozprowadzane są do pomieszczeń. Typowe instalacje zawierają od 1 do 2 takich kolektorów na nawiewie i analogicznie na wywiewie. Materiałem konstrukcyjnym rozdzielaczy jest spieniony polipropylen (EPP), który jednocześnie pełni funkcję izolacyjną.


Dlaczego warto wybrać skrzynki rozdzielcze z EPP?

 • Wysoka termoizolacyjność: EPP jest materiałem izolacyjnym λ=0,039
 • Odporne na korozje
 • Prosty i łatwy montaż – łączenie na wcisk
 • Korpus skrzynki rozprężne jest wykonany z EPP, króćce z ABS,
 • Duża wytrzymałość mechaniczna
 • Dostępne w dwóch wariantach: rozdzielacze- płaskie i rozdzielacze - przelotowe

karta techniczna flx-plo-epp-rPobierz kartę techniczną skrzynki rozdzielczej FLX-PLO-EPP-R

karta flx-plo-epp-r-pPobierz kartę techniczną skrzynki rozdzielczej, przelotowej FLX-PLO-EPP-R-P

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2022-03-11
Nawilżacz kanałowy do rekuperacji


Chcesz zadbać o optymalną wilgotność powietrza w domu? Sprawdź nawilżacz kanałowy HomeEvap!

Nawilżacz kanałowy daję Ci kontrolę nad poziomem wilgotności względnej w Twoim domu. W skrajnych przypadkach może również rozwiązać problem zbyt suchego powietrza. Nawilżacz powietrza HomeEvap jest energooszczędnym urządzeniem przeznaczonym do domowych instalacji wentylacji mechanicznej o maksymalnym wydatku 600 m3/h.


Wentylacja mechaniczna i suche powietrze w domu

Osiągnięcie właściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na komfort domowników. Montaż systemu rekuperacji rozwiązuje najczęstszy problem z poziomem wilgotności w domu, czyli jej nadmiar. System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewnia regularną wymianę powietrza, tym samym usuwa nadmiar wilgoci wyprodukowanej przez domowników (gotowanie, pranie, kąpiel, itd). 

Co w sytuacji gdy odczuwamy nadmierne przesuszenie powietrza? W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy nasza instalacja rekuperacyjna jest prawidłowo wyregulowana, tzn. czy przepływ powietrza nie jest za wysoki. Dopiero kiedy upewnimy się że system wentylacyjny jest ustawiony poprawnie powinniśmy rozważyć inne rozwiązanie, m.in:

 1. montaż wymiennika entalpicznego, który odzyskuje ciepło oraz wilgoć z powietrza, warto jednak pamiętać przed decyzją o wymianie wymiennika ciepła, że wymiennik entaliczny odzyska wilgoć jeśli będzie ona powietrzu. Tym źródłem wilgoci w  naszym domu jesteśmy my sami – oddychanie, pranie, gotowanie, gorące kąpiele. Co oznacza, że jeśli wytwarzamy za mało wilgoci, wymiennik entalpiczny nam nie pomoże.

 2. nawilżacze miejscowe (parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe), które są popularnym i stosunkowo tanim, w zależności o wybranego modelu, sposobem walki z suchym powietrzem. Minusem tego rozwiązanie jest mały zasięg, tzn. musimy je postawić w każdym pomieszczeniu w którym przesuszone powietrze nam przeszkadza, np. sypialnie, jadalnia czy biuro. 

 3. nawilżacz kanałowy, czyli nowe urządzenie uzupełniające nasz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oferujące możliwość kontroli poziomu wilgotności. Działanie nawilżacza adiabatycznego HomEvap opiera się na naturalnym procesie odparowywania wody, co pozwala w przyjemny sposób zwiększyć wilgotność.


Nawilżacz powietrza vs suche powietrze w domu

Suche powietrze w pomieszczeniach może powodować bóle głowy, przesuszenie skóry, suchość gardła i pieczenie oczy. Nawilżacz powietrza poprawi jakość powietrza w twoim domu, dzięki kontroli poziomu wilgotności względnej

Nawilżacz kanałowy HomEvap jest urządzeniem energooszczędnym (10 W), przeznaczonym do montażu w systemie rekuperacyjnym. Urządzenie załącza się tylko jeśli wilgotność powietrza zewnętrznego staje się zbyt niska. Wbudowana nagrzewnica PTC kompensuje straty temperatury (jeśli temperatura za nawilżaczem jest niższa niż 17 ° C) spowodowane procesem odparowania.

Nawilżacz powietrza jest podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej. Dzięki temu nie musisz ręcznie uzupełniać zbiornika z wodą jak w przypadku nawilżaczy pokojowych. Dodatkowo, nawilżacz jest wyposażony w filtr wody Legiosafe®, który przefiltrowuje wodę, zapobiegając rozwojowi bakterii Legionella. 


Dlaczego warto wybrać nawilżacz HomeEvap?

 • zwiększa komfort w domu przez kontrolę poziomu wilgotności względnej,
 • proces nawilżania powietrza zachodzi w naturalny sposobów - odparowywanie wody,
 • odpowiedni do montażu bezpośrednio w systemie rekuperacyjnym,
 • działa automatycznie i energooszczędnie,
 • prosta instalacja i konserwacja,
 • obudowa wykonana jest z tworzywa EPP, matryca z włókna szklanego,
 • wbudowana nagrzewnica PTC,
 • filtr wody Legiosafe® zapobiega przed rozwojem bakterii
 • czujnik kanałowy (w zestawie) mierzy RH i chroni przed formowaniem się kondensatu w kanale wentylacyjnym,
 • bezprzewodowy sterownik pomieszczeniowy oraz czujnik kanałowy regulują pracę nawilżacza,
 • Zestaw HRQ-HUM-HomEvap-200 zawiera: sterownik bezprzewodowy, czujnik kanałowy, nagrzewnicę, filtr legionella, matrycę oraz zawór.


Jak działa nawilżacz kanałowy?

Nawilżacz kanałowy montujemy w kanale nawiewnym za centralą rekuperacyjną, tym samym urządzenie staje się częścią instalacji wentylacyjnej. Jeśli wilgotność względna powietrza staje się zbyt niska (sami ustalamy wartość), nawilżacz zaczyna działać.

 1. Proces nawilżania przebiega w następujący sposób:
 2. Poziom wilgotności względnej w naszym domu spada
 3. Suche ciepłe powietrze przechodzi przez nawilżacz HomEvap
 4. Przefiltrowana woda (Legiosafe®) w naturalny sposobów odparowuje na specjalnej matrycy
 5. Następnie, nawilżone powietrze dystrybuowane jest do systemu kanałów wentylacyjnych i do podłączonych pomieszczeń.
 6. Proces nawilżania reguluje bezprzewodowy sterownik pomieszczeniowy oraz czujnik kanałowy.

karta techniczna homEvapPobierz kartę techniczną nawilżacza kanałowego HomEvap

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2022-01-27
Diamenty Forbes 2021


Alnor ponownie laureatem prestiżowego rankingu “Diamentów Forbesa”!

Wyróżnienie to cieszy nas podwójnie ponieważ otrzymaliśmy je mimo pełnego “wyzwań” okresu pandemicznego. Jest to jasny sygnał dla naszych klientów i partnerów biznesowych, że firma Alnor jest wiodącym producentem systemów wentylacyjnych na którym można polegać zarówno w “tłustych jak i chudych latach”.

W 2021 roku zwiększyliśmy przestrzeń produkcyjno-magazynową o dodatkowe 1500m2. Zdajemy sobie sprawę, że w tak trudnym czasie dla sektora budowlanego, nasi klienci: od dużych firm wykonawczych po jednoosobowe firmy instalacyjne muszą walczyć o każde zamówienie. Dlatego większe stany magazynowe, szybsza dostawa i lepsze terminy produkcyjne pozwolą naszym klientom na wyróżnienie się na tle konkurencji.

A jeśli już mowa o większej konkurencyjności to dostarczyliśmy ją również w postaci nowych produktów do wentylacji domowej:

 • rekuperator SlimAIR z odzyskiem ciepła ok 90% (jedna z najcieńszych jednostek na rynku z możliwością montażu w 3 pozycjach)
 • skrzynki rozprężne z EPP pod zawór (oszczędność czasu > nie musimy ich dodatkowo izolować)

Wszystkie te produkty cechuje innowacyjność, a co najważniejsze funkcjonalność i prosta obsługa. Aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości, aktywnie działamy w międzynarodowym Stowarzyszeniu Eurovent. Owocem takiej współpracy jest opublikowany w 2021 roku Przewodnika po rekuperacji nad którym pracowaliśmy wspólnie z innymi europejskim i producentami urządzeń wentylacyjnych.

Rok 2021 był też rokiem w którym Alnor stał się “zieleńszy” :) ale spokojnie nie z zazdrości a z przejścia na źródło energii przyjazne naszej planecie. Zainstalowaliśmy 2542 paneli słonecznych na dachu naszej hali magazynowej. Instalacja fotowoltaiczna będzie generowała średnio 865.000,0kWh (865MWh) do zasilania naszej fabryki, w skali roku. Odpowiada to średniemu, rocznemu zużyciu energii elektrycznej dla około 360 gospodarstw domowych i jednocześnie zapobiega uwalnianiu 702 ton CO2 do atmosfery rocznie.

Jak powstaje ranking "Diamenty Forbesa 2022”?

Redakcja Forbes Polska opracowuje ranking „Diamenty Forbesa 2022” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in.:

 1. wyniki finansowe za lata 2016 – 2020,
 2. wartość majątku,
 3. historia płatnicza,
 4. wiarygodność płatnicza,
 5. brak negatywnych zdarzeń prawnych.

Serdecznie dziękujemy redakcji Forbes, naszym klientom, partnerom biznesowym oraz naszym pracowników za to wyjątkowe wyróżnienie.

2022-01-27
Rekuperatory ścienne sterowane smartfonem


Czy rekuperatorem HRU-WALL można sterować przez Wi-Fi?

JUŻ tak! Nowy model HRU-WALL-WI to rekuperator ścienny, którym sterujemy za pomocą darmowej aplikacji mobilnej.

Rekuperatory ścienne to system rekuperacji który służy do skutecznej wentylacji pojedynczych pomieszczeń. Te mini rekuperatory, dzięki swojej kompaktowej budowie zamontujesz nawet w mieszkaniu w bloku czy starszym budynku gdzie montaż tradycyjnego systemu wentylacji mechanicznej jest niemożliwy lub zbyt kosztowny.


Jakie są zalety rekuperatora HRU-WALL-WI?

 • moduł Wi-Fi pozwala na podłączenie urządzenia do lokalnej sieci bezprzewodowej
 • sterowanie za pomocą aplikacji WallAIR:
  • możliwość zmiana trybu
  • wybór prędkości (3 biegi)

  • wybór trybu pracy (naprzemienny z odzyskiem, jednokierunkowy, czasowy boost (funkcja przewietrzania)
  • synchronizacja bezprzewodowa kilku jednostek
  • odczyt z czujników temperatury i wilgotności względnej w pomieszczeniu
  • tworzenie grup rekuperatorów, np. według pomieszczeń (synchronizacja bezprzewodowa)
  • tryb automatycznego usuwanie nadmiaru wilgoci
  • alarm wymiany filtra
 • odzysk ciepła - do 82%
 • 3 tryby prędkości
 • przepływ 20/ 40/ 60 m3/h
 • ultra cichy wentylator, który zapewnia bardzo niski poziom mocy akustycznej 38 dB(A)
 • niskie pobory mocy (max.3,8W).
 • wbudowany czujnik temperatury oraz wilgotności

W swojej ofercie posiadamy 3 warianty rekuperatorów kompaktowych z serii HRU-WALL. Główną zaletą nowego modelu rekuperatorów ściennych HRU-WALL-WI jest wbudowany moduł Wi-fi.  Moduł Wifi pozwala na obsługę urządzenia przy pomocy aplikacji mobilnej. Poprzez aplikację możemy również zsynchronizować pracę kilku jednostek: przypisać je do grupy i zmieniać biegi dla kilku jednostek jednocześnie lub sterować każdym urządzeniem z osobna. 

Taki sposób sterowania wentylacją umożliwia dopasowanie pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego domownika. Na przykład, jeśli jeden z domowników używa trybu boost do przewietrzenia swojej sypialni, to w tym samym czasie reszta mieszkania może być nadal wentylowana w codziennym trybie 2. 

Synchronizacja odbywa się w całości poprzez Wi-Fi przez co zminimalizowane są koszty montażu. Oznacza to, że jeśli montujemy kilka jednostek to nie musimy ich ze sobą łączyć przewodem jak w przypadku innych modeli jednostek HRU-WALL.

karta techniczna hru-wall-wiPobierz kartę techniczną rekuperatora HRU-WALL-WI

instrukcja rekuperatora hru-wallPobierz instrukcję obsługi HRU-WALL-WI

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2021-10-19
Klapy rewizyjne do instalacji wentylacyjnych


NOWOŚĆ - Klapy rewizyjne do instalacji wentylacyjnych wysokotemperaturowych

 • Model IPR-HT dla okrągłych kanałów wentylacyjnych (9 wymiarów do Ø500mm),
 • Model IPFQ-HT dla przewodów prostokątnych,
 • Wykonane ze stali ocynkowanej,
 • Wyposażone w uszczelkę ceramiczną o podwyższonej wytrzymałości temperaturowej,
 • Konstrukcja klapy i zamontowana uszczelka zapewniają najwyższa klasę szczelności instalacji wentylacyjnej,
 • W zestawie samoprzylepny wzorzec dla ułatwienia szybkiego montażu na przewodzie wentylacyjnym
 • Prosty i szybki montaż bez specjalnych narzędzi.

karta techniczna ipfq-htPobierz kartę techniczną klapy rewizyjne IPR-HT

karta techniczna ipfq-htPobierz kartę techniczną klapy rewizyjne IPFQ-HT

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

2021-10-05
Przewodnik po Centralach rekuperacyjnych Stowarzyszenia Eurovent

 
Szukasz wiedzy eksperckiej o Rekuperacji? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to powinien cię zainteresować nowy Przewodnik Stowarzyszenia Eurovent na temat Central Wentylacyjnych z Odzyskiem Ciepła.

Kierownik produkt w firmie Alnor - Artur Kołacz był jednym z ekspertów HVAC, którzy tworzyli tę publikację. Przez około dwa lata pracował wspólnie z członkami grupy PG-RAHU (europejskimi producentami urządzeń HVAC) sporządzając kompleksową i uniwersalną bazę wiedzy na temat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jako kierownik produktu i ekspert ds. RAHU, Artur Kołacz nie tylko był zaangażowany w cały projekt jako recenzent, ale również jako współtwórca. Jest między innymi autorem rozdziału na temat obudowy urządzeń wentylacyjnych (str. 30).

W tym rozdziale omawia znaczenie konstrukcji obudowy i przedstawia najczęściej spotykane typy obudów wraz z komentarzem (zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań) w odniesieniu do właściwości termoizolacyjnych, szczelności i komfortu.


Czym jest Stowarzyszenie Eurovent?

Eurovent (Europe’s Industry Association for Indoor Climate (HVAC, Process Cooling and Food Cold Chain Technologies) - Europejskie Stowarzyszenie Producentów Branży Wentylacyjnej i Klimatyzacyjnej (HVAC), chłodnictwa przemysłowego oraz technologii łańcucha chłodniczego przemysłu spożywczego.

ALNOR jako polski producent kompletnych systemów wentylacyjnych bardzo docenia, że stowarzyszenie Eurovent promuje ideę jakość powietrza wewnętrznego (IAQ) i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła nie tylko poprzez wprowadzanie nowych przepisów prawnych, ale także poprzez edukację producentów, instalatorów, projektantów i konsumentów.

Na koniec, dziękujemy za poświęcony czas i rzetelną publikację członkom grupy PG-RAHU:

Jan Andersson, Vytautas Astrauskas, Xavier Boulanger (Aldes), Jaroslav Chlup, Wolfgang Grassler (J. PICHLER Gesellschaft m.b.H.), Henning Gronbaek (EXHAUSTO), Artur Kolacz (ALNOR Systemy Wentylacji), Jarek Kurnitski, Gabriel Rojas (Universität Innsbruck), Igor Sikonczyk (Eurovent) Emmanuel Val (Siemens).

Przewodnik jest dostępny do pobrania bezpłatnie na stronie Eurovent (tylko w języku angielskim). 

2021-08-24
EDIFACT- Teraz wystarczy jeden klik!


Skorzystaj z możliwości zamawiania w ALNOR i obrotu dokumentów poprzez EDIFACT >>>Nowoczesnego języka / normy dotyczącej elektronicznej wymiany danych opracowanej przez ONZ.


Czym to jest EDI?

EDI (ang. Electronic Data Interchange) to automatyczna elektroniczna wymiana danych, która wykorzystuje z góry ustalone formaty komunikacji. Dzięki temu możliwy jest przepływ danych między różnymi systemami komputerowymi. EDI przyspiesza i w znaczny sposób usprawnia przepływ informacji, a także obieg dokumentów pomiędzy firmami. 


Twoje korzyści z EDIFACT

1. Bezpieczne przesyłanie danych handlowych,
2. Oszczędności czasu i redukcja kosztów,
3. Bezbłędność danych na dokumentach sprzedażowych, finansowych,
4. Twój system ERP, program magazynowy komunikuje się bezpośrednio z naszym systemem SAP B1,
5. Żaden dokument nie „zginie” – ani Twoje zamówienie, ani nasza Faktura.


EDI – wprowadzone = sprawdzone

1. Polskie firmy handlowe,
2. Niemieckie firmy handlowe w tym DIY,
3. Skandynawskie firmy handlowe.

Potrzebujemy wspólnie przygotować

1. ILN Twój jako klienta,
2. ILN miejsca dostawy – twoich magazynów / oddziałów,
3. Lista indeksów = produktów którymi będziemy handlować,
4. Wielokrotności ilości = opakowania czy pojedyncze sztuki,
5. Format twoich oznaczeń zamówień = numeracja, oznaczania,
6. Kodowanie EDI – w naszym przypadku D96A i D96B były praktykowane,
7. Video-spotkanie gdzie Ty wspólnie z Twoim działem IT oraz My i nasz dział  IT omówimy harmonogram i terminy prac.

Zainteresowany/zainteresowana? Zgłoś się do opiekuna handlowego albo do managera Działu Handlowego jeśli EDI przekonał Cię do rozpoczęcia z nami współpracy.

2021-07-12
Podwieszane centrale rekuperacyjne SlimAIR

SlimAIR to nowoczesna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła 89,9% przeznaczona do budynków o powierzchni od 80 do 150 m2. Wydajność na poziomie 250 m3/h przy 100 Pa. Centrala SlimAIR wyróżnia się na rynku uniwersalnym montażem; 1 jednostka i 3 sposoby montażu: naścienny poziomym, naściennym pionowym i podwieszanym, poziomym. Kompaktowa konstrukcja i 24,2cm wysokości pozwala znacznie ograniczyć powierzchnie potrzebą do montażu wentylacji mechanicznej.


Dlaczego warto wybrać rekuperator SlimAIR?

 • Montaż w 3 pozycjach
 • Płaska i kompaktowa konstrukcja
 • Odzysk ciepła do 89,9%
 • 2 odpływy skroplin
 • Dostęp do wymiany filtrów z dwóch stron
 • Tylko 242mm wysokości (jedna z najcieńszych jednostek na rynku)
 • Lekka konstrukcja - tylko 25,5 kg
 • System stałego przepływu CF
 • Wbudowana nagrzewnica wstępna
 • Wymiennik z PET lub entalpiczny (odzyskujący wilgoć)
 • Montaż przez 1 osobę dzięki specjalnemu stelażowi
 • Łatwo dostępny port USB
 • Nowoczesna obudowa z polipropylenu spienionego (EPP)
 • Wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna obudowy
 • Energooszczędne wentylatory EC
 • Bezprzewodowe sterowanie, także poprzez aplikację mobilną (systemy Android i iOS)
 • Bezprzewodowe czujniki do sterowania na żądanie: CO2 i RH
 • Wymienne króćce przyłączeniowe.

Najważniejsze zalety central rekuperacyjnych SlimAIR znajdziesz w artykule w Bazie Wiedzy.

karta techniczna centrali Pobierz kartę techniczną rekuperatora HRU-SlimAIR-250

instrukcja centrali Pobierz instrukcję obsługi centrali HRU-SlimAIR-250

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE