Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brief 1000 produktów

Brief 1000 produktów

 

Poznaj nasz brief, który na 44 stronach pokazuje ponad 1000 różnych produktów, opisuje ponad 10 systemów wentylacyjnych, a także zawiera zdobyte certyfikaty oraz programy doborowe, które wspierają naszych Klientów. 

Przykładowe nasze systemy wentylacyjne:

 1. SPIRAL-Systemjest sprawdzonym systemem, szybko-złącznych, spiralnie zwijanych przewodów i kształtek z fabrycznie zamocowaną uszczelką gumową EPDM. Uszczelka zapewnia szczelne i trwałe połączenie przewodów wentylacyjnych. System dostępny jest w pełnym zakresie średnic, od Ø80 aż do tych największych Ø1250-1600mm. SPIRAL system spełnia klasę szczelności D (certyfikat nr 0103/07)zgodnie z normą PN-EN 12237.
 2. Elementy zawieszeń FIX-System to akcesria montażowe do łatwego i bezpiecznego podwieszania kanałów wentylacyjnych zarówno o przekroju okrągłym jak i prostokątnym.
 3. Montażowe akcesoria dachowe - to zestawy wsporników i stóp dachowych do dachów płaskich jaki i lekko pochylonych. Składają się z idealnie dopasowanych elementów - stóp dachowych, odcinków profili montażowych, śrub, nakrętek, mat antywibracyjnych ect.
 4. System FLX-REKU składa się z kanałów wentylacyjnych, skrzynek rozprężnych, przepustnic wentylacyjnych oraz innych elementów składających się na kompletna instalację, którą można połączyć z centralą rekuperacyjną. Elementy te sprawdzają się w miejscach, gdzie liczy się elastyczność oraz wytrzymałość – dzięki dużej sztywności obwodowej, przewody mogą być zalewane betonem.
 5. Kanały i kształtki ze spienionego polipropylenu (EPP).  System posiada szereg zalet konstrukcyjnych i montażowych takich jak: niska waga, szybkość montażu (bez dodatkowych łączników czy wkrętów), nie wymaga dodatkowej izolacji gdyż sam materiał jest już izolatorem, łatwo go przeciąć przy użyciu ręcznych narzędzi, brak mostków cieplnych. Przenikalność cieplna materiału to λ=0,039 [W/m*k].
 6. SQUER-System - to system kanałów i kształtek o przekroju prostokątnym.
 7. System kanałów i kształtek izolowanych IZOL-System składa się z osłon wykonanych z blachy stalowej wewnętrznej i zewnętrznej, pomiędzy którymi znajduje się wełna mineralna. Standardowo stosowane są trzy grubości izolacji: 25 / 50 lub 100mm.
 8. Kanały i kształtki izolowane matą kauczukową FOVENT-System. Izolacja z maty kauczukowej dostępna jest w 4 rozmiarach: 9 / 13 / 19 i 25mm.
 9. Preizolowane kanały i kształtki do zastosowań morskich IZOL-SAFE-System.
 10. OFF-SHORE - Okrągłe kanały i kształtki ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej. System charakteryzuje się: grubością blachy od 0,8mm oraz dodatkową uszczelką pęczniejącą do wysokich temperatur.
 11. Systemy wentylacyjne z tworzyw sztucznych znajdują szerokie zastosowanie wielu dziedzinachi branżach,wszędzie gdzie tradycyjnie wykorzystywane materiały, jak blacha ocynkowana czy kwasoodporna, stają się niewystarczające ze względu na swoje ograniczenia. Klasyczne obszary, gdzie wykorzystuje się tworzywa sztuczne to laboratoria, przemysł chemiczny czy pomieszczenia o wysokiej klasie czystości. System dostępny zarówno o przekroju  okrągłym jak i prostokątnym.
 12. TRANS-Quick to nowoczesny system modułowych kanałów wentylacyjnych przeznaczony do układów odpylania. Charakteryzuje się szybkim montażem oraz równie szybkim demontażem, bez potrzeby rozsuwania kanałów. Kanały i kształtki wykonane są z blachy ocynkowanej o grubościach 0,7 i 0,9 mm metodą spawania doczołowego, a łączone są za pomocą klamer zaciskowych z uszczelką.
 13. Kanały i kształtki oddymiające SMOKE-System. Instalacja spełniająca jednocześnie funkcje wentylacji oddymiającej i ogólnej.

 

W swojej ofercie mamy również:

 • Centrale rekuperacyjne
 • Filtry wentylacyjne
 • Kratki, nawiewniki i zawory wentylacyjne
 • Tłumiki kanałowe
 • Przepustnice wentylacyjne i siłowniki
 • Nagrzewnice
 • Klapy rewizyjne 
 • Wentylatory kanałowe
 • Podstawy i czerpnie oraz wentylatory dachowe
 • Klapy przeciwpożarowe i oddymiające

 

Ponadto zdobyliśmy takie certyfikaty i atesty jak:

RISE - Research Institutes of Sweden AB Certification (dawniej SITAC)
Certyfikat Szczelności Instalacji Wentylacyjnej - klasa szczelności "D" wg normy PN-EN 12237:2003 dla elementów okrągłych z uszczelką.

Fińska Fundacja Informacji Budowlanych (The Building Information Foundation RTS sr)
Klasa M1 w klasyfikacji emisji materiałów budowlanych dla produktów:

 • Kanały wentylacyjne spiralnie zwijane
 • Tłoczone kolana wentylacyjne, redukcje, trójniki i kołnierze
 • Segmentowe kolana, zwężki, trójniki, króćce, złączki nyplowe, odsadzki,
 • Przepustnice: regulujące, zamykające, soczewkowe i wielopłaszczyznowe

TÜV Rheinland Polska
Certyfikat poświadczający jakość produkcji dla:

 • kanałów i kształtek wentylacyjnych okrągłych
 • akcesoriów montażowych
 • Przepustnic regulacyjnych, zamykających, zwrotnych oraz soczewkowych
 • tłumików wentylacyjnych

Instytut Techniki Budowlanej ITB
Aprobaty techniczne oraz badania właściwości użytkowych dla: 

 • Elementów systemu montażowego STRUT
 • Elementów zawieszeń
 • Przewodów elastycznych - klasyfikacja ogniowa
 • Klap przeciwpożarowych odcinających

Passive House Institute
Certyfikat dla rekuperatora HRU-PremAIR-450 potwierdzający spełnienie najwyższych wymagań wydajności energetycznej.

...

i wiele innych.

 

Katalog systemu FLX-REKUPobierz Brief produktów! 

 

 


Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

powrót
Aktualności
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE