Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nawilżacz kanałowy do rekuperacji

Nawilżacz kanałowy do rekuperacji


Chcesz zadbać o optymalną wilgotność powietrza w domu? Sprawdź nawilżacz kanałowy HomeEvap!

Nawilżacz kanałowy daję Ci kontrolę nad poziomem wilgotności względnej w Twoim domu. W skrajnych przypadkach może również rozwiązać problem zbyt suchego powietrza. Nawilżacz powietrza HomeEvap jest energooszczędnym urządzeniem przeznaczonym do domowych instalacji wentylacji mechanicznej o maksymalnym wydatku 600 m3/h.

Wentylacja mechaniczna i suche powietrze w domu

Osiągnięcie właściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na komfort domowników. Montaż systemu rekuperacji rozwiązuje najczęstszy problem z poziomem wilgotności w domu, czyli jej nadmiar. System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewnia regularną wymianę powietrza, tym samym usuwa nadmiar wilgoci wyprodukowanej przez domowników (gotowanie, pranie, kąpiel, itd). 

Co w sytuacji gdy odczuwamy nadmierne przesuszenie powietrza? W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy nasza instalacja rekuperacyjna jest prawidłowo wyregulowana, tzn. czy przepływ powietrza nie jest za wysoki. Dopiero kiedy upewnimy się że system wentylacyjny jest ustawiony poprawnie powinniśmy rozważyć inne rozwiązanie, m.in:

 1. montaż wymiennika entalpicznego, który odzyskuje ciepło oraz wilgoć z powietrza, warto jednak pamiętać przed decyzją o wymianie wymiennika ciepła, że wymiennik entaliczny odzyska wilgoć jeśli będzie ona powietrzu. Tym źródłem wilgoci w  naszym domu jesteśmy my sami – oddychanie, pranie, gotowanie, gorące kąpiele. Co oznacza, że jeśli wytwarzamy za mało wilgoci, wymiennik entalpiczny nam nie pomoże.

 2. nawilżacze miejscowe (parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe), które są popularnym i stosunkowo tanim, w zależności o wybranego modelu, sposobem walki z suchym powietrzem. Minusem tego rozwiązanie jest mały zasięg, tzn. musimy je postawić w każdym pomieszczeniu w którym przesuszone powietrze nam przeszkadza, np. sypialnie, jadalnia czy biuro. 

 3. nawilżacz kanałowy, czyli nowe urządzenie uzupełniające nasz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oferujące możliwość kontroli poziomu wilgotności. Działanie nawilżacza adiabatycznego HomEvap opiera się na naturalnym procesie odparowywania wody, co pozwala w przyjemny sposób zwiększyć wilgotność.

Nawilżacz powietrza vs suche powietrze w domu

Suche powietrze w pomieszczeniach może powodować bóle głowy, przesuszenie skóry, suchość gardła i pieczenie oczy. Nawilżacz powietrza poprawi jakość powietrza w twoim domu, dzięki kontroli poziomu wilgotności względnej

Nawilżacz kanałowy HomEvap jest urządzeniem energooszczędnym (10 W), przeznaczonym do montażu w systemie rekuperacyjnym. Urządzenie załącza się tylko jeśli wilgotność powietrza zewnętrznego staje się zbyt niska. Wbudowana nagrzewnica PTC kompensuje straty temperatury (jeśli temperatura za nawilżaczem jest niższa niż 17 ° C) spowodowane procesem odparowania.

Nawilżacz powietrza jest podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej. Dzięki temu nie musisz ręcznie uzupełniać zbiornika z wodą jak w przypadku nawilżaczy pokojowych. Dodatkowo, nawilżacz jest wyposażony w filtr wody Legiosafe®, który przefiltrowuje wodę, zapobiegając rozwojowi bakterii Legionella. 

Dlaczego warto wybrać nawilżacz HomeEvap?

 • zwiększa komfort w domu przez kontrolę poziomu wilgotności względnej,
 • proces nawilżania powietrza zachodzi w naturalny sposobów - odparowywanie wody,
 • odpowiedni do montażu bezpośrednio w systemie rekuperacyjnym,
 • działa automatycznie i energooszczędnie,
 • prosta instalacja i konserwacja,
 • obudowa wykonana jest z tworzywa EPP, matryca z włókna szklanego,
 • wbudowana nagrzewnica PTC,
 • filtr wody Legiosafe® zapobiega przed rozwojem bakterii
 • czujnik kanałowy (w zestawie) mierzy RH i chroni przed formowaniem się kondensatu w kanale wentylacyjnym,
 • bezprzewodowy sterownik pomieszczeniowy oraz czujnik kanałowy regulują pracę nawilżacza,
 • Zestaw HRQ-HUM-HomEvap-200 zawiera: sterownik bezprzewodowy, czujnik kanałowy, nagrzewnicę, filtr legionella, matrycę oraz zawór.

Jak działa nawilżacz kanałowy?


Nawilżacz kanałowy montujemy w kanale nawiewnym za centralą rekuperacyjną, tym samym urządzenie staje się częścią instalacji wentylacyjnej. Jeśli wilgotność względna powietrza staje się zbyt niska (sami ustalamy wartość), nawilżacz zaczyna działać.

 1. Proces nawilżania przebiega w następujący sposób:
 2. Poziom wilgotności względnej w naszym domu spada
 3. Suche ciepłe powietrze przechodzi przez nawilżacz HomEvap
 4. Przefiltrowana woda (Legiosafe®) w naturalny sposobów odparowuje na specjalnej matrycy
 5. Następnie, nawilżone powietrze dystrybuowane jest do systemu kanałów wentylacyjnych i do podłączonych pomieszczeń.
 6. Proces nawilżania reguluje bezprzewodowy sterownik pomieszczeniowy oraz czujnik kanałowy.

karta techniczna homEvapPobierz kartę techniczną nawilżacza kanałowego HomEvap

Te i inne produkty do wentylacji i rekuperacji znajdziesz w zakładce PRODUKTY 

powrót
Aktualności
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`