Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wentylacja

6 Błędów przy Doborze i Montażu Szyn Montażowych

2020-06-236 Błędów przy Doborze i Montażu Szyn Montażowych

Błędy montażowe to bardzo częsta przyczyna problemów związanych ze stosowaniem szyn montażowych w wentylacji. Przy zbyt dużym obciążeniu, nośność konstrukcji jest zmniejszona, co może powodować uszkodzenie szyny montażowej. Dowiedź się jak ich unikać!

czytaj więcej
Miedź kontra koronawirus - Rzetelne podsumowanie badań

2020-04-06Miedź kontra koronawirus - Rzetelne podsumowanie badań

Niebezpieczeństwo rozwoju mikroorganizmów w systemach HVAC oraz potencjalne powstawanie infekcji bakteryjnych w środowisku transportowanego powietrza do pomieszczeń wywołuje duży niepokój wśród społeczeństwa. Poznaj najnowsze badania na ten temat.

czytaj więcej
Spawanie kanałów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych

2020-03-13Spawanie kanałów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych

Wybór metody łączenia zależy od postaci łączonych elementów, zastosowania, warunków eksploatacji a także od budowy chemicznej i właściwości fizycznych łączonych materiałów. Poznaj techniki spawania kanałów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych.

czytaj więcej
8 Najczęstszych błędów przy projektowaniu instalacji odpylania

2020-03-068 Najczęstszych błędów przy projektowaniu instalacji odpylania

Zainwestowałeś w maszyny stolarskie i urządzenia odpylające dla zakładu stolarskiego, ale czy Twoja instalacja odpylania pracuje z maksymalną wydajnością? Dowiedz się o najczęstszych błędach podczas projektowania systemu odpylania i jak ich uniknąć.

czytaj więcej
Wentylacja hal basenowych a wentylacja chemoodporna z tworzyw sztucznych

2019-12-16Wentylacja hal basenowych a wentylacja chemoodporna z tworzyw sztucznych

Systemy wentylacji hal basenowych muszą być odporne na działanie agresywnego i wilgotnego środowiska. Za spełnienie warunków cieplno-wilgotnościowych odpowiedzialny jest m.in odpowiedni system dystrybucji powietrza wentylacyjnego w pomieszczeniach technicznych.

czytaj więcej
Jaką izolację kanałów wentylacyjnych wybrać?  Izolacja kauczukowa

2019-11-18Jaką izolację kanałów wentylacyjnych wybrać? Izolacja kauczukowa

Izolacja kanałów wentylacyjnych wpływa na trwałość całego systemu, jego energooszczędność, a także na ogólny komfort mieszkańców budynku. Izolowanie kanałów ma trzy zasadnicze cele: termoizolacja, izolacja akustyczna oraz zapobieganie kondensacji.

czytaj więcej
Instalacje odpylania - jakie przepustnice należy stosować?

2019-11-08Instalacje odpylania - jakie przepustnice należy stosować?

Jakie przepustnice wentylacyjne wybrać do instalacji odpylające? Przepustnice gilotynowe vs zamykające – Kiedy stosujemy i jak je poprawnie dobrać? Kiedy "opłaca się" zamontować przepustnice pneumatyczną. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej!

czytaj więcej
Regulatory przepływu w wentylacji - przegląd rozwiązań

2019-07-05Regulatory przepływu w wentylacji - przegląd rozwiązań

Zadaniem regulatorów przepływu jest utrzymanie żądanych wydatków powietrza w poszczególnych gałęziach instalacji niezależnie od zmian ciśnienia w przewodach wentylacyjnych. Ułatwia to w znaczy sposób projektowanie całego układu.

czytaj więcej
Instalacje oddymiające - SMOKE system

2019-04-08Instalacje oddymiające - SMOKE system

Zadaniem nadrzędnym instalacji oddymiających jest usuwanie gorących gazów i dymu z obszaru objętego pożarem w celu ułatwienia ewakuacji ludzi oraz umożliwienia akcji gaśniczej! Oddymiające kanały i kształtki można poznać po podwójnej uszczelce.

czytaj więcej
Gdy powietrze zabija - kilka słów o smogu

2018-02-14Gdy powietrze zabija - kilka słów o smogu

Przeciętny dorosły człowiek bierze od 17,000 do 30,000 wdechów dziennie. Jakość powietrza, które wdychamy wpływa na nasze zdrowie na wiele sposobów, negatywne skutki mogą być nagłe i ostre - jak atak astmy lub bardziej subtelne, długotrwałe i prawie „bezobjawowe” jak na przykład rozwijająca się choroba nowotworowa czy postępująca demencja.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE