Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rekuperacja

Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

2021-08-18Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

Nadrzędnym zadaniem systemu wentylacja jest zapewnienie prawidłowej wymiany powietrza. W przypadku systemu rekuperacji, powietrze jest dodatkowo filtrowane z zanieczyszczeń zanim zostanie doprowadzone do pomieszczeń. Ale czy każdy filtr powietrza ochroni nas przed smogiem?

czytaj więcej
Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

2021-08-13Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

Niepoprawny montaż instalacji rekuperacyjnej może oznaczać drastyczny spadek wydajności nawet najlepszego rekuperatora. Błędy montażowe się zdarzają, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę i jak ich uniknąć.

czytaj więcej
Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

2021-07-20Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

Jeśli nie jesteśmy szczęściarzami, którzy mieszkają w wiecznie słonecznym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, to nasz system rekuperacji wymaga ochrony przed zamarzaniem wymiennika ciepła. Czy warto zainwestować w nagrzewnicę wstępną?

czytaj więcej
Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

2021-07-08Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

Centrala rekuperacyjna SlimAIR to podsufitowa jednostka do uniwersalnego montażu: 1 rekuperator z 3 sposobami montażu. Płaska konstrukcja (24,2cm wys.) oznacza idealne rozwiązanie dla instalacji w ograniczonej przestrzeni. Poznaj najważniejsze zalety>>>

czytaj więcej
EPP vs EPS - Porównanie

2021-07-01EPP vs EPS - Porównanie

EPP i EPS, potocznie nazywany styropian są uniwersalnymi, lekkimi i elastycznymi tworzywami sztucznymi. Materiały te znajdują zastosowanie w wielu branżach. W tym artykule poznasz jakie są podstawowe różnice między EPP, a EPS.

czytaj więcej
Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

2021-06-30Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

Brak izolacji lub niepoprawne zaizolowanie instalacji rekuperacyjnej to jeden z największych błędów montażowych. Jakie typy izolacji do systemu wentylacyjnego są dostępne na rynku? Dowiedź się jakie rozwiązanie wybrać.

czytaj więcej
Rekuperacja w starym domu

2021-06-29Rekuperacja w starym domu

Montaż wentylacji mechanicznej najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Czy rekuperację da się zamontować w już istniejącym domu? Tak. Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Sprawdź dlaczego warto zmienić wentylację naturalna na grawitacyjną.

czytaj więcej
Co to jest moduł CF?

2021-06-01Co to jest moduł CF?

Zadaniem modułu CF Jest utrzymanie w instalacji stałego wydatku powietrza. Podczas użytkowania instalacja ulega rozregulowaniu w sposób naturalny i wydajność systemu rekuperacji maleje. Dowiedź się czy warto zainwestować w rekuperator z modułem CF?

czytaj więcej
Skrzynka rozprężna do rekuperacji - Stalowa czy z tworzywa?

2021-04-21Skrzynka rozprężna do rekuperacji - Stalowa czy z tworzywa?

Skrzynka rozprężna to element przyłączeniowy w instalacji wentylacyjnej do montażu anemostatów nawiewnych i wywiewnych. Pytanie jaki typ puszki rozprężnej wybrać - metalową czy z tworzywa sztucznego? Zobacz nasz artykuł i sam zdecyduj!

czytaj więcej
Wentylacja mechaniczna a skuteczne chłodzenie latem

2021-03-30Wentylacja mechaniczna a skuteczne chłodzenie latem

O zaletach rekuperacji często mówi się w odniesieniu do okresu zimowego, co w takim razie dzieje się w okresie letnim? Czy wentylacją mechaniczną możemy również skutecznie schłodzić dom? Przeczytaj nasz artykuł żeby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE