Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rekuperacja

Jeszcze dokładniejsza filtracja z węglem aktywnym

2019-02-19Jeszcze dokładniejsza filtracja z węglem aktywnym

Węgiel aktywny, nazywany czasem aktywowanym lub activated carbon czy activated charcoal jest substancją w formie pyłu, sadzy składającej się z węgla pierwiastkowego, i drobnokrystalicznego grafitu. Główną cechą produktu jest ogromna powierzchnia adsorpcji.

czytaj więcej
14 rzeczy, które musisz wiedzieć o PremAIR

2018-07-1814 rzeczy, które musisz wiedzieć o PremAIR

Rekuperatory z serii PremAIR z wymiennikiem entalpicznym lub przeciwprądowym. Do ich konstrukcji zostały użyte najnowocześniejsze komponenty dostępne na rynku - poznajcie 14 rzeczy, które po prostu TRZEBA wiedzieć o naszym PremAIR'rze.

czytaj więcej
Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny?

2015-10-26Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny?

Rekuperatorem entalpicznym przyjęło się nazywać w naszym kraju specyficznego rodzaju konstrukcje, pozwalające na jednoczesny odzysk ciepła i wilgoci z wywiewanego powietrza. Podstawową różnicą między wymiennikiem entalpicznym a standardowym jest użycie selektywnej, paroprzepuszczalnej membrany celulozowej w miejsce stosowanych standardowo metalowych lameli. Aby w pełni zrozumieć zasadę działania urządzenia warto przypomnieć czym jest entalpia.

czytaj więcej
Rekuperacja - co to jest?

2014-04-28Rekuperacja - co to jest?

Rekuperator jest urządzeniem odzyskującym energię cieplną. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie strat ciepła spowodowane instalacją wentylacyjną. Celem stosowanie rekuperatorów jest oszczędzanie energii oraz dostarczanie czystego i świeżego powietrza.

czytaj więcej
Rekuperacja równa się oszczędności

2012-10-31Rekuperacja równa się oszczędności

Rekuperator jest urządzeniem odzyskującym energię cieplną. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie strat ciepła spowodowane instalacją wentylacyjną.

czytaj więcej
Wymienniki ciepła

2012-10-31Wymienniki ciepła

Najważniejszym elementem każdego rekuperatora jest wymiennik ciepła. W wymienniku ciepła następuje przemiana termodynamiczna.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE