Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rekuperacja

Skrzynka rozprężna do rekuperacji - Stalowa czy z tworzywa?

2021-04-21Skrzynka rozprężna do rekuperacji - Stalowa czy z tworzywa?

Skrzynka rozprężna to element przyłączeniowy w instalacji wentylacyjnej do montażu anemostatów nawiewnych i wywiewnych. Pytanie jaki typ puszki rozprężnej wybrać - metalową czy z tworzywa sztucznego? Zobacz nasz artykuł i sam zdecyduj!

czytaj więcej
Wentylacja mechaniczna a skuteczne chłodzenie latem

2021-03-30Wentylacja mechaniczna a skuteczne chłodzenie latem

O zaletach rekuperacji często mówi się w odniesieniu do okresu zimowego, co w takim razie dzieje się w okresie letnim? Czy wentylacją mechaniczną możemy również skutecznie schłodzić dom? Przeczytaj nasz artykuł żeby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

czytaj więcej
Jaki rekuperator wybrać? 5 pytań jakie musisz sobie zadać

2021-03-05Jaki rekuperator wybrać? 5 pytań jakie musisz sobie zadać

Najważniejsza decyzja podjęta - instalujemy w domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Pytanie: jaki rekuperator będzie najlepszy? Jednej, słusznej odpowiedzi nie mamy. Ale wybraliśmy 5 najważniejszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę.

czytaj więcej
Jak oszczędzać na ogrzewaniu dzięki rekuperacji?

2020-10-28Jak oszczędzać na ogrzewaniu dzięki rekuperacji?

Koszty wytwarzania energii potrzebnej do ogrzania domów nieustannie rosną. To powoduje, że wciąż poszukujemy rozwiązań, dzięki którym ogrzewanie stanie się tańsze.Czy wentylacja mechniczna z odzyskiem może przyczynić się do tego, że koszty ogrzewania będą niższe? Jeśli TAK, to ile?

czytaj więcej
Czy rekuperacja zastępuje ogrzewanie?

2020-10-28Czy rekuperacja zastępuje ogrzewanie?

Przygotowując się do budowy domu, musisz zadbać o wiele kwestii i podjąć niezliczoną ilość decyzji. Staniesz też przed wyborem odpowiedniego systemu ogrzewania, który sprosta Twoim oczekiwaniom i będzie energooszczędny.

czytaj więcej
Czy rekuperacja zastępuje klimatyzację?

2020-09-30Czy rekuperacja zastępuje klimatyzację?

Podniesienie jakości powietrza w budynku to cel, który spełnia zarówno rekuperator, jak i klimatyzator, ale na tym podobieństwo pomiędzy tymi dwoma systemami właściwie się kończy. Poznaj różnice pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją.

czytaj więcej
Filtry do rekuperatora

2020-08-05Filtry do rekuperatora

Zapchane, brudne filtry to najczęstszy powód awarii rekuperatora. Im bardziej zanieczyszczony filtr, tym mniejsza skuteczność oczyszczania powietrza, co oznacza większym poborem prądu i zużyciu energii, a przez to większe koszty eksploatacji.

czytaj więcej
Czy rekuperacja jest głośna?

2020-07-21Czy rekuperacja jest głośna?

Czy rekuperator głośno pracuje? Tak. Bez względu na jakość centrali; użytych wentylatorów; izolacji akustycznej itp. rekuperator będzie generował hałas. Ale dobry projekt, montaż oraz urządzenie zagwarantują nam brak szumów. Dowiedz się czego unikać!

czytaj więcej
Przewodnik po rekuperacji decentralnej cz. I

2020-06-30Przewodnik po rekuperacji decentralnej cz. I

Rekuperator jest urządzeniem odzyskującym energię cieplną. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie strat ciepła spowodowane instalacją wentylacyjną. Celem stosowanie rekuperatorów jest oszczędzanie energii oraz dostarczanie czystego i świeżego powietrza.

czytaj więcej
Rekuperator – najważniejsze informacje

2020-04-24Rekuperator – najważniejsze informacje

Rekuperator jest urządzeniem, będącym elementem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Odpowiada za odzyskiwanie energii cieplnej, która następnie jest ponownie wykorzystywana. To pozwala maksymalnie ograniczyć straty ciepła, jak również wydatki na ogrzewanie.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE