Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rekuperacja

Jak strefowanie w rekuperacji pomoże ograniczyć zużycie energii?

2022-04-26Jak strefowanie w rekuperacji pomoże ograniczyć zużycie energii?

Na rynku mamy wybór wielu systemów rekuperacyjnych. W zależności od kryteriów: cena, wydajność, komfort możemy dobrać system idealny dla naszej rodziny. Czy istnieje system rekuperacji który dopasowuje się do potrzeb domowników? TAK, system SmartAIR wentylacji mechanicznej ze strefowaniem.

czytaj więcej
Wentylacja naturalna vs wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna

2022-03-16Wentylacja naturalna vs wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna

Do życia w budynkach niezbędna jest wentylacja - wymiana powietrza zużytego. Jakie są możliwe rozwiązania techniczne dla domów jednorodzinnych? Które z nich będzie najbardziej skuteczne?

czytaj więcej
Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

2021-08-18Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

Nadrzędnym zadaniem systemu wentylacja jest zapewnienie prawidłowej wymiany powietrza. W przypadku systemu rekuperacji, powietrze jest dodatkowo filtrowane z zanieczyszczeń zanim zostanie doprowadzone do pomieszczeń. Ale czy każdy filtr powietrza ochroni nas przed smogiem?

czytaj więcej
Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

2021-08-13Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

Niepoprawny montaż instalacji rekuperacyjnej może oznaczać drastyczny spadek wydajności nawet najlepszego rekuperatora. Błędy montażowe się zdarzają, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę i jak ich uniknąć.

czytaj więcej
Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

2021-07-20Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

Jeśli nie jesteśmy szczęściarzami, którzy mieszkają w wiecznie słonecznym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, to nasz system rekuperacji wymaga ochrony przed zamarzaniem wymiennika ciepła. Czy warto zainwestować w nagrzewnicę wstępną?

czytaj więcej
Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

2021-07-08Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

Centrala rekuperacyjna SlimAIR to podsufitowa jednostka do uniwersalnego montażu: 1 rekuperator z 3 sposobami montażu. Płaska konstrukcja (24,2cm wys.) oznacza idealne rozwiązanie dla instalacji w ograniczonej przestrzeni. Poznaj najważniejsze zalety>>>

czytaj więcej
EPP vs EPS - Porównanie

2021-07-01EPP vs EPS - Porównanie

EPP i EPS, potocznie nazywany styropian są uniwersalnymi, lekkimi i elastycznymi tworzywami sztucznymi. Materiały te znajdują zastosowanie w wielu branżach. W tym artykule poznasz jakie są podstawowe różnice między EPP, a EPS.

czytaj więcej
Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

2021-06-30Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

Brak izolacji lub niepoprawne zaizolowanie instalacji rekuperacyjnej to jeden z największych błędów montażowych. Jakie typy izolacji do systemu wentylacyjnego są dostępne na rynku? Dowiedź się jakie rozwiązanie wybrać.

czytaj więcej
Rekuperacja w starym domu

2021-06-29Rekuperacja w starym domu

Montaż wentylacji mechanicznej najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Czy rekuperację da się zamontować w już istniejącym domu? Tak. Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Sprawdź dlaczego warto zmienić wentylację naturalna na grawitacyjną.

czytaj więcej
Co to jest moduł CF?

2021-06-01Co to jest moduł CF?

Zadaniem modułu CF Jest utrzymanie w instalacji stałego wydatku powietrza. Podczas użytkowania instalacja ulega rozregulowaniu w sposób naturalny i wydajność systemu rekuperacji maleje. Dowiedź się czy warto zainwestować w rekuperator z modułem CF?

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`