Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowość - Wentyle 6.0

WENTYLE 6.0 to popularna, bezpłatna aplikacja projektowa, wspomagająca projektowanie instalacji wentylacyjnych w AutoCADzie, BricsCADzie, IntelliCADzie-ArCADia,GstarCADzie i 4M-IntelliCADzie. Program zawiera biblioteki realnych producentów systemów i akcesoriów wentylacyjnych co w znacznym stopniu usprawnia pracę projektanta. Na szczególną uwagę zasługuje biblioteka kanałów i akcesoriów firmy ALNOR - Systemy Wentylacji.

Program tworzy automatyczne zestawienie użytych w projekcie elementów. Są to elementy z bibliotek producenckich, ale możliwe jest też dodanie do projektu „własnych elementów”, które będą w zestawieniu umieszczone. Godne uwagi są też możliwości obliczeniowe programu w wersji na AutoCADa.

Wentyle dostarczają też kilku specjalizowanych typów zestawień generowanych automatycznie. Można na przykład zestawić elementy użyte w projekcie z podziałem na zakresy średnic/ przekrojów kanałów, według przyjętego w branżowych procedurach przetargowych Katalogu Nakładów Rzeczowych.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o innych, znanych już z wcześniejszych wersji, funkcjach programu Wentyle. Najważniejsza z nich to projektowanie po ścieżce. Ten sposób tworzenia instalacji pozwala maksymalnie szybko budować rozległe sieci kanałów. Program jakby podąża po linii łamanej rysowanej przez projektanta wstawiając kanały wentylacyjne a w miejscach załamań kolana o odpowiednio dobranym kącie....Przeczytaj cały artykuł w wersji PDF

wentylacja
Baza wiedzy Alnor
Profesjonalne i bezpłatne wsparcie projektowe - Wentyle 6.0
pobierz plik PDF »

powrót
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`