Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Stowarzyszenia

2016-09-08Eurovent

Eurovent

Eurovent (Europe’s Industry Association for Indoor Climate (HVAC, Process Cooling and Food Cold Chain Technologies) - Europejskie Stowarzyszenie Producentów Branży Wentylacyjnej i Klimatyzacyjnej (HVAC), chłodnictwa przemysłowego oraz technologii łańcucha chłodniczego przemysłu spożywczego.

Stowarzyszenie Eurovent powstało w 1958 roku, a swoją posługuje się swoją obecną nazwą od 1964 roku, stawiajac sobie za cel reprezentację, promowanie i ochrona europejskiego przemysłu chłodniczego, wentylacyjnego oraz ciepłowniczego, a także zrzeszeń handlu i usług zarówno z krajów europejskich, jak i z całego świata. Członkami stowaryszenia są główne europejskie stowarzyszenia branżowe oraz niemal 1000 producentów z ponad 30 krajów. Stowarzyszenie monitoruje oraz działa na rzecz rozwoju prawodawstwa UE i tworzenia standardów technicznych i norm. Opracowuje też rekomendacje i poradniki. Monitoruje światowe trendy mogące mieć wpływ na rozwój branży i reprezentuje producentów na forum międzynarodowym.

Niezależnymi podmiątami Stowarzyszenia są:

  • Eurovent Certita Certification, który prowadzi ponad 40 programów certyfikacyjnych i jest znany ze znaku Eurovent Certified Performance.
  • Eurovent Market Intelligence (EMI) – biuro statystyczne europejskiego rynku HVACR. EMI dostarcza od 1994 r. informacje rynkowe i jest zaufanym partnerem ponad 300 producentów.

czytaj więcej

2016-09-08DojazdStowarzyszenie Polska Wentylacja

DojazdStowarzyszenie Polska Wentylacja

Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest zrzeszeniem osób związanych z branżą wentylacyjną.

Stowarzyszenie zostało założone w Warszawie, w dniu 27.09.2001r.  Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.  jest członkiem Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność obejmującą między innymi: działania prawno-organizacyjne zmierzające do przestrzegania i egzekwowania Prawa Budowlanego i przepisów z zakresu wentylacji, działania prawno-organizacyjne zmierzające do ujednolicenia norm z zakresu wentylacji oraz ich harmonizacji z przepisami Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie zbiera informacje i wymienia doświadczenia w dziedzinie wentylacji w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej, biurowym, komercyjnym i przemysłowym.

Celem Stowarzyszenie jest upowszechnianie stosowania skutecznych i efektywnych sposobów wentylowania w budownictwie.
Nasze działania propagujące wiedzę o jakości powietrza w budynkach zmierzają do podnoszenia świadomości społecznej na temat właściwej wentylacji.

 

Stowarzyszenie prowadzi działania popularyzujące wiedzę o wentylacji:

  • publikuje w prasie artykuły na temat wentylacji
  • wydaje czasopismo branżowe CYRKULACJE
  • wydaje książki branżowe
  • przygotowuje ulotki i broszury informacyjne
  • organizuje seminaria i szkolenia
  • organizuje wystawę branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajdziesz na: www.wentylacja.org.pl.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`