Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wiedza o produktach

Wentylacja uzdrowisk

2021-10-13Wentylacja uzdrowisk

W ostatnich latach powstaje coraz więcej obiektów uzdrowiskowych. Cieszą się one częstszym zainteresowaniem wśród klientów. Ze względu na swój nietypowy charakter i funkcje, obiekty te są bardzo niejednorodne i wymagają specjalistycznego podejścia na każdym etapie realizacji, od projektu po wykonawstwo.

czytaj więcej
Korozja w systemach wentylacji

2021-10-12Korozja w systemach wentylacji

Rurociągi i kanały wchodzące w skład systemów HVAC stanowią istotny element w kontekście funkcjonowania obiektów budowlanych czy przemysłowych. Wytrzymałość oraz odporność na korozję stalowego systemu wentylacyjnego zależy o wielu czynników. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej!

czytaj więcej
Wentylacja laboratorium

2021-10-07Wentylacja laboratorium

Wentylacja w laboratorium jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników oraz dobrej jakości powietrza podczas przeprowadzonych badań produktowych. Dowiedź się jakie "niebezpieczeństwa" czyhają w przypadku źle dobranego systemu wentylacji.

czytaj więcej
Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

2021-08-18Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

Nadrzędnym zadaniem systemu wentylacja jest zapewnienie prawidłowej wymiany powietrza. W przypadku systemu rekuperacji, powietrze jest dodatkowo filtrowane z zanieczyszczeń zanim zostanie doprowadzone do pomieszczeń. Ale czy każdy filtr powietrza ochroni nas przed smogiem?

czytaj więcej
Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

2021-08-13Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

Niepoprawny montaż instalacji rekuperacyjnej może oznaczać drastyczny spadek wydajności nawet najlepszego rekuperatora. Błędy montażowe się zdarzają, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę i jak ich uniknąć.

czytaj więcej
Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

2021-07-20Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

Jeśli nie jesteśmy szczęściarzami, którzy mieszkają w wiecznie słonecznym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, to nasz system rekuperacji wymaga ochrony przed zamarzaniem wymiennika ciepła. Czy warto zainwestować w nagrzewnicę wstępną?

czytaj więcej
Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

2021-07-08Podwieszany rekuperator - uniwersalny montaż w 3 pozycjach

Centrala rekuperacyjna SlimAIR to podsufitowa jednostka do uniwersalnego montażu: 1 rekuperator z 3 sposobami montażu. Płaska konstrukcja (24,2cm wys.) oznacza idealne rozwiązanie dla instalacji w ograniczonej przestrzeni. Poznaj najważniejsze zalety>>>

czytaj więcej
EPP vs EPS - Porównanie

2021-07-01EPP vs EPS - Porównanie

EPP i EPS, potocznie nazywany styropian są uniwersalnymi, lekkimi i elastycznymi tworzywami sztucznymi. Materiały te znajdują zastosowanie w wielu branżach. W tym artykule poznasz jakie są podstawowe różnice między EPP, a EPS.

czytaj więcej
Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

2021-06-30Izolacja kanałów wentylacyjnych do rekuperacji - przegląd

Brak izolacji lub niepoprawne zaizolowanie instalacji rekuperacyjnej to jeden z największych błędów montażowych. Jakie typy izolacji do systemu wentylacyjnego są dostępne na rynku? Dowiedź się jakie rozwiązanie wybrać.

czytaj więcej
Rekuperacja w starym domu

2021-06-29Rekuperacja w starym domu

Montaż wentylacji mechanicznej najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Czy rekuperację da się zamontować w już istniejącym domu? Tak. Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Sprawdź dlaczego warto zmienić wentylację naturalna na grawitacyjną.

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`