Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wiedza o produktach

Jak strefowanie w rekuperacji pomoże ograniczyć zużycie energii?

2022-04-26Jak strefowanie w rekuperacji pomoże ograniczyć zużycie energii?

Na rynku mamy wybór wielu systemów rekuperacyjnych. W zależności od kryteriów: cena, wydajność, komfort możemy dobrać system idealny dla naszej rodziny. Czy istnieje system rekuperacji który dopasowuje się do potrzeb domowników? TAK, system SmartAIR wentylacji mechanicznej ze strefowaniem.

czytaj więcej
Tworzywa sztuczne w wentylacji

2022-03-23Tworzywa sztuczne w wentylacji

Tworzywa sztuczne na bazie polimerów znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Branża sanitarna od wielu lata korzysta z rozwiązań opartych na tzw. plastikach.

czytaj więcej
Odciągi mgły olejowej - problemy z wentylacją

2022-03-16Odciągi mgły olejowej - problemy z wentylacją

Odpowiednia wentylacja w halach produkcyjnych to często pomijany aspekt podczas projektowania budynków, gdzie wytwarza się różnego typu asortyment. Podczas obróbki metali powstaje mgła olejowa. Dowiedź się dlaczego odciąg mgły olejowej ma znaczenie.

czytaj więcej
Wentylacja naturalna vs wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna

2022-03-16Wentylacja naturalna vs wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna

Do życia w budynkach niezbędna jest wentylacja - wymiana powietrza zużytego. Jakie są możliwe rozwiązania techniczne dla domów jednorodzinnych? Które z nich będzie najbardziej skuteczne?

czytaj więcej
Wentylacja uzdrowisk

2021-10-13Wentylacja uzdrowisk

W ostatnich latach powstaje coraz więcej obiektów uzdrowiskowych. Cieszą się one częstszym zainteresowaniem wśród klientów. Ze względu na swój nietypowy charakter i funkcje, obiekty te są bardzo niejednorodne i wymagają specjalistycznego podejścia na każdym etapie realizacji, od projektu po wykonawstwo.

czytaj więcej
Korozja w systemach wentylacji

2021-10-12Korozja w systemach wentylacji

Rurociągi i kanały wchodzące w skład systemów HVAC stanowią istotny element w kontekście funkcjonowania obiektów budowlanych czy przemysłowych. Wytrzymałość oraz odporność na korozję stalowego systemu wentylacyjnego zależy o wielu czynników. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej!

czytaj więcej
Wentylacja laboratorium

2021-10-07Wentylacja laboratorium

Wentylacja w laboratorium jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników oraz dobrej jakości powietrza podczas przeprowadzonych badań produktowych. Dowiedź się jakie "niebezpieczeństwa" czyhają w przypadku źle dobranego systemu wentylacji.

czytaj więcej
Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

2021-08-18Jaki filtr do rekuperacji wybrać?

Nadrzędnym zadaniem systemu wentylacja jest zapewnienie prawidłowej wymiany powietrza. W przypadku systemu rekuperacji, powietrze jest dodatkowo filtrowane z zanieczyszczeń zanim zostanie doprowadzone do pomieszczeń. Ale czy każdy filtr powietrza ochroni nas przed smogiem?

czytaj więcej
Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

2021-08-13Rekuperacja - 12 najczęstszych błędów w montażu

Niepoprawny montaż instalacji rekuperacyjnej może oznaczać drastyczny spadek wydajności nawet najlepszego rekuperatora. Błędy montażowe się zdarzają, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę i jak ich uniknąć.

czytaj więcej
Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

2021-07-20Nagrzewnica wstępna do rekuperatora - czy warto?

Jeśli nie jesteśmy szczęściarzami, którzy mieszkają w wiecznie słonecznym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, to nasz system rekuperacji wymaga ochrony przed zamarzaniem wymiennika ciepła. Czy warto zainwestować w nagrzewnicę wstępną?

czytaj więcej
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE
`