Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czysta instalacja wentylacyjna z certyfikatem M1

Trudno przecenić wartość czystego powietrza. Szczególnie w obecnym czasie, kiedy docierają do nas alarmujące informację o zanieczyszczeniu powietrza pyłami zawieszonymi, węglowodorami czy tlenkami siarki i węgla. Ustawodawcy starają się obniżyć emisję szkodliwych substancji poprzez przepisy i dyrektywy a użytkownicy zaopatrują się w filtry o co raz wyższych klasyfikacjach skuteczności filtracji. Ale może warto zadbać o czystość wentylacji już od samego początku?

Zgodnie z tym założeniem powstała w Finlandii Building Information Fundation RTS. Instytucja zajmuje się klasyfikacją czystości nowo produkowanych elementów wentylacyjnych. Mimo, że aplikacja jest dobrowolna, w Finlandii stało się to pewnym standardem w branży HVAC. Pośród wielu certyfikatów obecnych na rynku europejskim i światowym, ten jest warty uwagi gdyż wpływa bezpośrednio na jakość powietrza transportowanego przez system wentylacyjny. Dlatego też ALNOR przystąpił do programu i w październiku 2017 roku otrzymaliśmy certyfikat klasy czystości M1 na okrągłe kanały i kształtki z balchy ocynkowanej. Wymaganie, jakie RTS stawia przed producentem wentylacji to:
- produkt nie zwiększy koncentracji zanieczyszczeń w systemie wentylacyjnym
- produkt nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani zanieczyszczeń w formie gazów lub cząstek
- produkt będzie łatwy w czyszczeniu

Po przebadaniu naszych próbek w University of Eastern Finland oraz audytu w naszej siedzibie, podczas którego badane były losowe elementy prosto z taśmy produkcyjnej i magazynu, otrzymaliśmy raport, z którego wynika że nasz proces produkcyjny spełnia rygorystyczne wymagania RTS.

Certyfikacją M1 objęte są kanały i kształtki Spiral Z275, kształtki tłoczone i segmentowe oraz przepustnice na okres 3 lat. Okres certyfikacji można oczywiście przedłużyć pod warunkiem, że proces technologiczny nie uległ znaczącym zmianom. Informacje o aktualnych certyfikatach można znaleźć po adresem: http://m1.rts.fi/en/product_search/search

Certyfikat czystości M1

Certyfikat czystości klasy M1 na kształtki segmentowe, tłoczone oraz kanał wentylacyjne z blachy Z275.

Aby zachować klasę czystości kanałów i kształtek również po opuszczeniu naszych magazynów, wszystkie kanały są zaślepiane a kształtki pakowane do zamkniętych kartonów.

Kanały wentylacyjne klasy M1

Kanały wentylacyjne z blachy Z275 z plastkowymi zaślepkami gotowe do transportu.

Certyfikaty klasy M1

 

Certyfikaty czystości klasy M1
pobierz plik PDF »

 

 

powrót
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE