Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. xKorzystając ze strony
wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Miedziana instalacja wentylacyjna

 

Instalacja wentylacyjna z miedzi, to gwarancja estetyki, trwałości i niskich kosztów eksploatacji. Instalacja, mimo niepowtarzalnego stylu i koloru, jest także bardzo wytrzymała. Nie ulega korozji, ponadto jest odporna na zmiany warunków atmosferycznych i ciśnień powietrza w instalacji.

Charakterystyka miedzi doskonale wpisuje się w potrzeby użytkowników wentylacji. Miedź jest jednym z najstarszych metali.

Miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła i energii elektrycznej. Dodatkowo w naturalny sposób zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii.

Miedź, ze względu na swoje właściwości jest bardzo wytrzymała i plastyczna. W kontakcie z wilgotnym powietrzem zachodzi warstwą patyny. Delikatny nalot chroni ją przed korozją.

Miedź reaguje na powietrze z zawartością pary wodnej, jest podatna na działanie wody słodkiej dobrze natlenionej, jednak nie reaguje w kontakcie z woda morską. Na miedź silnie działają związki chloru, kwasy, wapno bielące, zaprawa murarska. Miedź rozpuszcza się pod wpływem kwasu azotowego.

Miedź posiada wysoką odporność na wahania temperatur i ciśnień. Dodatkowo jest materiałem niepalnym,  nie podtrzymuje płomienia.

Dzięki właściwościom biostatycznym, miedź hamuje rozwój bakterii. Zatwierdzone przez EPA(Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych) badania dowodzą, że miedź niszczy szkodliwe bakterie, zarazki, drobnoustroje , patogeny , pleśnie , grzyby i wirusy , które wchodzą w kontakt z powierzchnią  miedzianych kanałów. Dodatkowo, wybór miedzianej instalacji wentylacyjnej jest o wiele bezpieczniejszy niż zastosowanie instalacji ze stali, która musi być regularnie czyszczona z wykorzystaniem ozonu i chemicznych środków biobójczych.

Dodatkowo, miedź bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu idealnie nadaje się do instalacji z wymiennikami  ciepła.

Miedziane instalacje sprawdzą się dobrze w miejscach na działanie wody morskiej – nie wchodzą bowiem w reakcje ze słoną wodą.

Kanały i kształtki wentylacyjne mogą być również wykonane z miedzi – dzięki czemu przejmują z materiału naturalne właściwości bakteriobójcze. Rury okrągłe wykonywane są w tej samej technologii co tradycyjne spiralnie zwijane rury SPIRO ocynkowane SPR-C. Dostępne są średnice od 100 do 500 mm uwzględniające wszystkie pośrednie rozmiary produkowane z grubości 0,5 mm.

Kształtki segmentowe które łączone są nyplowo z rurami mogą być również wykonane w systemie z uszczelkami EPDM dającymi podwyższoną klasę szczelności. Miedziane kolana, trójniki, redukcje, króćce wentylacyjne wykonywane są segmentowo o wymiarach zgodnymi z kształtkami ocynkowanymi.

Dachowe miedziane elementy doskonale pasują do dachów wykonanych z tego materiału, które wspólnie zmieniają barwę podczas procesu utleniania. Dzięki temu zakończenia dachowe będą tworzyły spójną całość.

Oprócz właściwości użytkowych miedzianych elementów wentylacyjnych warto zaznaczyć ich charakterystyczną barwę. Dzięki niej mogą stanowić niepowtarzalny element wystroju nowoczesnych loftów oraz stylowych wnętrz w stylu retro.

Miedziane elementy służą zdrowiu użytkowników wentylacji oraz są przyjazne środowisku. Dzięki charakterystyczne barwie mogą stanowić niepowtarzalny element wystroju nowoczesnych loftów oraz stylowych wnętrz w stylu retro.

 

Pobierz artykuł w wersji PDF

 

powrót
REKUPERACJA
PROJEKTOWANIE